Pompa próżniowa BUSCH MM 1252 AV 250m3/h do CNC

Nowy produkt

19 852,80 zł netto

24 418,94 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji
  • Dzięki zaawansowanej próżniowej technologii lobowej pompy Mink osiągają bardzo wysoki poziom efektywności, co pozytywnie wpływa na zużycie energii i wydajność. W praktyce oznacza to oszczędność kosztów energii aż do 60% w porównaniu z konwencjonalną technologią próżniową przy zapewnieniu tej samej prędkości pompowania.
  • Dodatkową zaletą próżniowej technologii lobowej jest bezkontaktowa metoda działania: żadna z części ruchomych wewnątrz pompy próżniowej nie styka się z inną, dzięki czemu elementy te nie zużywają się i urządzenie nie wymaga praktycznie żadnej konserwacji w czasie eksploatacji.
  • Takie prace konserwacyjne, jak kontrola i wymiana części, zostały całkowicie wyeliminowane. Dzięki całkowicie suchemu sprężaniu, niewymagającemu płynów eksploatacyjnych w komorze sprężania, zostały wyeliminowane koszty związane z ich zakupem, dostarczeniem lub utylizacją. Lobowe pompy próżniowe Mink są chłodzone powietrzem.
  • Wysoki poziom niezawodności oraz długa żywotność pomp próżniowych Mink to kolejna zaleta sprężania bezkontaktowego, niewymagającego płynów eksploatacyjnych.
  • Ponieważ praktycznie nie dochodzi do zużycia części, wydajność próżni i ssania pozostaje na stałym, wysokim poziomie przez cały okres użytkowania urządzenia. Zastosowanie koncepcji inteligentnego tłumika pozwoliło uzyskać cichą pracę pompy.

Specyfikacja techniczna

  • Wewnątrz korpusu pompy próżniowej Mink dwa wirniki krzywkowe obracają się w przeciwnych kierunkach. Z uwagi na specjalny kształt wirników powietrze lub gaz są zasysane, sprężane i wypompowywane. Wirniki nie stykają się ani ze sobą, ani z cylindrem, w którym się obracają. Minimalne odstępy między wirnikami krzywkowymi i korpusem zapewniają optymalny poziom szczelności wewnątrz urządzenia oraz gwarantują stałą, wysoką prędkość pompowania. Synchronizacyjna skrzynka przekładniowa zapewnia precyzyjną synchronizację pracy wirników. Próżniowe pompy Mink są napędzane przez bezpośrednio podłączony silnik asynchroniczny o sprawności klasy IE2 / IE3.
  • Wytwarzanie próżni do celów przemysłowych – szerokie możliwości zastosowania
  • Lobowe pompy próżniowe Mink są dostępne w wielu różnych rozmiarach. W ofercie znajdują się także specjalne modele opracowane do określonych celów, takich jak ochrona przed eksplozją pyłu i gazu, praca w atmosferze o dużej wilgotności, praca w szczelnej atmosferze, praca przy zwiększonym stężeniu tlenu itp. Skontaktuj się z nami.


Cechy - Pompa próżniowa BUSCH MM 1252 AV 250m3/h do CNC

Ciśnienie końcowe 100hPa (mbar)
Moc silnika nominalna 5kW
Prędkość norminalna silnika 3000 min-1
Pozsiom hałasu iso2151 75dB(A)
Waga 240kg
Wymiary 101x51,5x45cm
Wlot/ wylot gazu G 2" / R 1"
Silnik 4,5 kW 3 x 230/400 V , 50 Hz
Obroty 3000 rpm Bg. 112M B5-250 IP 55
Strona wlotowa Zawór zwrotny G2
Strona wylotowa Zintegrowany tłumik
Filtr wlotu z wkładem papierowym